Institut pro politiku a společnost zve na debatu o vodní dopravě v Praze

30. září 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

vltava-praha-lod

Jaké jsou možnosti využití vodní dopravy v Praze a jaké jsou její výhody, bude náplní diskuse, která proběhne 18. října 2016 od 18.00 na parníku Vltava, kotvícímu na Náplavce. Informoval o tom Institut pro politiku a společnost, který akci organizuje. 

Vodní doprava v České republice je poměrně diskutované téma. Nejedná se však pouze o turistické využití českých řek, ale také přepravu stavebního odpadu, kterou po Vltavě testuje Praha. Metropole si pro svůj experiment vybrala projekt přestavby a rozšíření ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. Při stavbě totiž vzniká materiál, který dle podmínek stavebního povolení nelze přepravovat po silnici. Konkrétně se jedná se o 1 600 tun materiálu denně, který je v rámci „experimentu“ přepravován po Vltavě dvěma loděmi do Mělníka. Na přepravu tohoto množství by bylo třeba  80 nákladních automobilů, které ale likvidují dopravní komunikace a ničí životní prostředí.

O možnostech využití vodní dopravy budou diskutovat Jan Kupeček, ředitel a jednatel, TBG Metrostav, Klára Němcová, ředitelka, Státní plavební správa, Jan Bukovský, zástupce ředitele Ředitelství vodních cest ČR a Marek Zděradička, ředitel sekce INFR, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Partnerem debaty je TBG Metrostav.

Zájemci o registraci mají možnost ZDE.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace