Inspekce: Firma ve Vyškově vypouštěla vodu s vyšším znečištěním

3. listopadu 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Bezejmenný

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělila pokutu 120.000 korun firmě CZ SVAZIKO VYŠKOV, která ze své galvanovny ve Vyškově podle inspekce vypouštěla odpadní vody s vyšším znečištěním, než měla povoleno. Dostala už třetí pokutu.

V tiskové zprávě to uvedla zástupkyně mluvčí inspekce Jana Jandová.

Inspektoři při kontrole zjistili, že provozovatel překročil stanovené limity například pro zinek v odpadních vodách. „Jednalo se o opakované porušení podmínek integrovaného povolení při vypouštění odpadních vod z neutralizační stanice,“ uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně Jindřich Mikeš.

Za podobná pochybení uložili inspektoři firmě pokutu už v roce 2014, a to 60.000 Kč. V březnu 2017 firmu pokutovali podruhé, šlo o sankci ve výši 70.000 Kč.

Po poslední kontrole ČIŽP provozovatel galvanovny začal s přípravou modernizace své neutralizační stanice. Nová technologie by měla zlepšit kvalitu vypouštěných odpadních vod. „Dle harmonogramu prací, které firma inspekci poskytla, by modernizace neutralizační stanice měla být ukončena v roce 2018,“ doplnil Mikeš.

CZ SVAZIKO VYŠKOV patří pod společnost SVAZIKO s.r.o. Ve Vyškově provozuje galvanovnu o výrobní ploše 3000 metrů čtverečních.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony