Informace o odstávkách vody naleznete nově i na mapách Googlu

10. července 2012 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Voda a naše peněženka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přehled havárií na vodovodní či kanalizační síti a informace o odstávkách vody naleznou nyní zákazníci 1. Středočeské vodárenské společnosti (1.SčV) také na mapách firmy Google. Informovala o tom mluvčí společnosti Kristina Blaszczyková.

Novou službu spustila podle ní společnost pro své zákazníky začátkem července. Tato služba je již aktivní i ve všech ostatních společnostech v rámci skupiny Veolia Voda. „V dnešní době je již internet běžnou součástí života každého z nás a spoustu informací vyhledáváme právě na něm. Rozhodli jsme se proto propojit mapy společnosti Google s našimi oznámeními občanům,“ uvedla Blaszczyková.

Zákazníci tak mají k dispozici standardní funkce pro práci s mapou, jako je výběr podkladu, hledání či přibližování. Po najetí kurzorem na symbol odstávky nebo poruchy se jim zobrazí další bližší informace o řešené havárii či výluce. Zákazníci mají navíc možnost si zájmovou oblast mapy uložit do oblíbených položek ve svém internetovém prohlížeči a pravidelněpak informace o odstávkách vody sledovat.

Tato nová služba s názvem „Zobrazení havárií a výluk v mapě“ je v současné době dostupná klientům, kteří mají v zákaznické databázi vyplněné údaje o odběrném místě s vyplněným kódem UIR, případně GPS souřadnice. Z důvodu co nejpřesnějších informací je databáze průběžně aktualizována a doplňována.

Naše voda

 

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace