IDnes.cz: Rybáři devastují odpadky břehy novomlýnských nádrží

Aktualizováno 5. května 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

ilustrační foto

Zatlučené stanové kolíky přímo do asfaltu hráze a hromady odpadků. Takovou spoušť za sebou zanechávají rybáři na břehu novomlýnských nádrží. Lovná sezona začíná a starostové obcí už se hrozí, kolik je bude úklid po rybářích letos stát, uvedl server iDnes.cz.

Rybářská sezona se naplno rozjíždí a na jižní Moravu se valí davy rekreantů, včetně náruživých rybářů. Těm, kteří se v okolí řek a vodních nádrží starají o pořádek, začíná perné období.

Nejhorší situace na jižní Moravě je u oblíbené vodní nádrže Nové Mlýny, kde se přes léto pohybuje nejvíc lidí, napsal Idnes.cz.

„Rybářská sezona nám přináší víc starostí než radostí a málokterý náš pracovník se na ni opravdu těší,“ přiznal serveru technik Povodí Moravy pro Dolní Věstonice Jindřich Grufík.

Rybáři mají v předpisech, že musejí uklidit nepořádek nejen po sobě, když jsou na odchodu, ale také po jiných, pokud ho u vody najdou už při příchodu. Málokdo se však tímto zavedeným pravidlem řídí. Úklid po rybářích tak musí obce platit z vlastní kasy.

Zdroj a více: iDnes.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství