Hřensko má 15 měsíců po ničivé povodni nový most přes Kamenici

Aktualizováno 25. listopadu 2011 | Rubrika: Přehrady a vodní díla

Koncem prvního srpnového týdne roku 2010 zničila blesková povodeň z enormních srážek most přes říčku Kamenici v horní části obce Hřensko na Děčínsku. Po patnácti měsících tu stojí už zcela nový most. Uvedlo to na svých stránkách Ústecký kraj.

Slavnostní  otevření díla, jehož investorem byl Ústecký kraj, který na výstavbu sdružil finanční prostředky s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, se uskutečnilo právě dnes po poledni. 

Most přišel kraj i ministerstvo vždy na něco málo přes patnáct milionů korun, přičemž za cenu 30,7 milionů korun postavila firma INSKY, s.r.o. z Ústí nad Labem nejen nový osmnáctimetrový most z předpjatého železobetonu, ale také navazující komunikace, chodníky a další stavby. V ceně bylo i rozebrání a odvezení provizorního ocelového mostu, který tady hned v srpnu 2010 postavila Armáda České republiky ze skladu státních hmotných rezerv na žádost a ve spolupráci s Ústeckým krajem.

Podle radního ústeckého kraje a poslance Jiřího Šulce je most postaven unikátní technologií, která vydrží ničivé živelní pohromy. Mohou se na něj vrátit také autobusy a vůbec přilehlé zrekonstruované komunikace umožní další rozvoj turismu v Hřensku i v celé turistické destinaci Českého Švýcarska.

Zdroj: Ústecký kraj

Související rubriky: Přehrady a vodní díla