Hráz mokřadu zvládne zřejmě Povodí Moravy postavit do konce roku

18. prosince 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

plumlov-final-foto-575px

Stavební práce na budování mokřadu, který bude přirozeným způsobem čistit vodu přitékající do plumlovské přehrady, probíhají podle plánu. Připomíná to Prostějovský deník.

 „Práce na budování hráze, která bude pomáhat stabilizaci mokřadu, probíhají nepřetržitě. Pokud nenastane nějaká přírodní katastrofa, bude hráz hotová podle plánu, tedy do konce roku,“ potvrdila tento týden mluvčí státního podniku Povodí Moravy Gabriela Tomíčková. Hráz dlouhá sto deset metrů a široká čtyři metry oddělí mokřad od přehrady a zajistí udržení vody, která je nutná pro růst mokřadní vegetace. „Vhodná kombinace vodního a mokřadního biotopu v této litorální zóně dokáže částečně odstranit zvýšený přísun živin ve vodě,“ upřesnil Jan Hodovský, který je pověřený výkonem funkce generálního ředitele Povodí Moravy. Hráz z hrubého kameniva vyjde zhruba na tři miliony korun. Po jejím dokončení se vodohospodáři pustí do modelování terénu a koryt potoků Hloučela a Kleštínek.

Zdroj: Prostějovský deník, foto Povodí Moravy (Plumlov)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství