V Hrádku nad Nisou probíhá rekonstrukce vodovodu

12. září 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

kohoutek-umyvadlo-voda6-328x245

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí na Liberecku v Hrádku nad Nisou další z letošních plánovaných investičních akcí – rekonstrukci vodovodu v Žitavské ulici. Informoval o tom dnes mluvčí SVS Jiří Hladík.

Podle místopředsedy představenstva SVS Petra Skokana přispěje rekonstrukce 922 metrů vodovodu do budoucna k bezporuchovým dodávkám pitné vody pro přibližně 700 připojených obyvatel.

Ačkoliv je původní polyetylénový (PE) vodovodní řad teprve z roku 1980, je ve špatném technickém stavu. V důsledku toho dochází k velmi častým poruchám, proto bude v rámci investiční akce SVS rekonstruován. Nově se použije potrubí z vysokohustotního polyetylénu (PE-HD) průměru 110 mm v délce 922 metrů. Trasa vodovodu vede pod novou cyklostezkou do Žitavy. Rekonstrukce je proto prováděna převážně bezvýkopovou technologií – řízeným podvrtem.

Investorem stavby je SVS. Stavební práce mají být dokončeny dle schváleného harmonogramu do 31. října 2012. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Liberec, kde je pro rok 2012 naplánováno celkem 18 staveb za celkových 78,87 milionu korun bez DPH.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace