Hradecký kraj dá obcím na vodárenské sítě přes 22 milionů korun

Aktualizováno 15. května 2018 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

vodovodni trubky3

Královéhradecký kraj podpoří 22,5 miliony korun výstavbu vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod v obcích. ČTK o tom informoval Jiří Klemt z kanceláře hejtmana. Návrh rady kraje musí ještě schválit zastupitelstvo.

„V prvním kole této výzvy podporujeme projekty v celkové sumě přes 22,5 milionu korun. Tato suma není konečná. Kritéria splnily projekty za více než 75 milionů. Fond na podporu vodohospodářské infrastruktury se naplňuje průběžně. Proto i v letošním roce počítáme s dalším uvolněním finančních prostředků na tento program v červnu nebo září,“ uvedl radní kraje pro vodní hospodářství, životní prostředí a zemědělství Karel Klíma.

V první fázi podpoří kraj zahájené projekty spolufinancované ze Státního fondu životního prostředí ČR nebo ministerstva zemědělství. „Na maximální částku tří milionů korun dosáhly velké projekty v podobě vybudování čistírny odpadních vod v Častolovicích nebo Černém Dole,“ uvedl Klemt. Kanalizace vznikne třeba ve Smržově, Dobré Vodě u Hořic či Hlušicích. V prvním kole kraj schválil 31 žádostí ze 109 evidovaných.

Kraj v loňském roce kraj podpořil rozvoj vodohospodářské infrastruktury pro obce do 2000 obyvatel částkou přes 50 milionů korun. Letos předpokládá, že podpora dosáhne minimálně této částky.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Vodovody a kanalizace