V Hradci Králové znovu otevírají bazén

26. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

sutka

Pravidelná letní odstávka královéhradeckého Plaveckého bazénu 50m končí po 21 dnech. Práce, které byly prováděny, si vyžádaly vypuštění 50m i dětského bazénu. Oznámila to mluvčí města Hradec Králové Magdaléna Vlčková.

Otevřen bude v pondělí 29. 7. 2013 od 6. hodin.

Proběhlo vyčištění dna, stěn a dezinfekce bazénů, všechny veřejné prostory byly vymalovány a byly provedeny údržbářské práce, které nelze provést při běžném provozu: na technologii úpravny vody, jednotkách vzduchotechniky, ohřevu teplé užitkové vody a rozvodech vody a kanalizace. Pro zázemí bufetu v hale byl rovněž zrekonstruován nákladní výtah.

V loňském roce proběhla generální oprava technologie a sociálního zařízení (sprchy, toalety, parní kabiny). V letošním roce se provozovateli – Správě nemovitostí Hradec Králové podařilo pro návštěvníky zrekonstruovat i toalety ve vstupní hale. Došlo k výměně sanitárních zařízení, obkladů, dlažeb a podhledů.

Návštěvníci jistě ocení i další detaily, které zkrášlují interiér vstupní haly, jako jsou nové sedačky, informační nástěnka a či vylepšený vzhled pokladny.

Oba bazény jsou znovu napuštěné. Krásně čistá voda se těší na první návštěvníky, kteří mohou znovu procházet do Městských lázní spojovací chodbou. K uzavření lázní dojde od 9. do 27. září 2013. Během této odstávky můžete využívat jak Plavecký bazén 50 m, tak i Koupaliště Flošna.

Naše voda, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace