Hospodaření Pražské vodohospodářské společnosti loni skončilo ziskem 7,6 milionu Kč

14. června 2016 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

PVS Veolia - IMG_1236

Pražská vodohospodářská společnost (PVS), správce vodohospodářského majetku hlavního města, loni vykázala čistý zisk 7,6 milionu korun, meziročně o 1,5 milionu Kč méně. Informuje o tom zpravodajství ČTK.

Hlavním výnosem byl podnájem vodovodní sítě Pražským vodovodům a kanalizacím (PVK). Vyplývá to z materiálu, který dnes projednali pražští radní. Jediným vlastníkem PVS je hlavní město Praha. Hodnota spravovaného majetku společnosti činila loni 44 miliard Kč. Na investicích vydala společnost loni 1,86 miliardy korun. Opravila například vodovod v Drnovské ulici v Praze 6 nebo čerpací stanici na Floře. Letos chce investovat přes dvě miliardy korun. V seznamu investičních akcí jsou opravy vodovodů, kanalizace i vodohospodářských objektů či retenčních nádrží.

Hlavním úkolem PVS v roce 2015, stejně jako v předchozích letech, byla správa vodohospodářského majetku, jeho obnova a rozvoj. Základní kapitál je 5,445 milionu a vlastní kapitál 175,544 milionu korun. PVS zaměstnává 106 lidí.

Zdroj. ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace