Hospodaření pražské PVS za rok 2014 skončilo ziskem 9,1 milionu

Aktualizováno 17. června 2015 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čistý zisk 9,1 milionu korun vykázala v loňském roce Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Hlavním výnosem byl podnájem vodovodní sítě Pražským vodovodům a kanalizacím (PVK). ČTK to zjistila z materiálu, který projednali pražští radní.

Jediným vlastníkem PVS je hlavní město Praha. Hodnota spravovaného majetku společnosti činila loni 43 miliard. Hrubý zisk činil 11,2 milionu korun před zdaněním. V rámci investic vydala společnost loni asi dvě miliardy korun. Podle původního plánu to mělo být až 3,211 miliardy.

„Výnosy zahrnují nejen tržby z prodeje služeb, kterými jsou zejména podnájemné od provozovatele vodohospodářského majetku, ale významnou složkou jsou výnosy z prodeje elektrické energie vyrobené z obnovitelných zdrojů“, píše se v materiálu.

Hlavním úkolem PVS v roce 2014, stejně jako v předchozích letech, byla správa vodohospodářského majetku, jeho obnova a rozvoj. Hodnota spravovaného majetku činila 43 miliard korun, což je o 0,9 miliardy více než v roce 2013. Základní kapitál je 5,445 milionu a vlastní kapitál pak 175,544 milionu korun. PVS zaměstnává 106 lidí.

Zdroj:ČTK

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace