Hlasujte pro nejlepší studentské návrhy dřevěných staveb

10. července 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

stavby s vůní dřeva 2 - 2017

Právě dnes bylo zahájeno hlasování ve studentské soutěži Stavby s vůní dřeva 2017, do které se přihlásilo 66 studentů s 50 soutěžními díly. Informovala o tom Terezie Poláková z nadace Dřevo pro život.

Letošní pátý ročník je podle ní výjimečný tím, že o vítězích soutěže poprvé rozhoduje nejen odborná porota, ale také široká veřejnost. Hlasovat je možné celé léto od 10. července až do 3. září ve dvou soutěžních kategoriích Návrhy dřevěných konstrukcí a Návrhy dřevěných staveb. Hlasující, který bude hlasovat v obou kategoriích a správně zodpoví jednoduchou soutěžní otázku, může vyhrát sadu dřevěných módních doplňků od společnosti Desles. Hlasovat lze na: ww.StavbySVuniDreva.cz/hlasovani

„Letošní vysoká účast studentů je nejen ukázkou toho, že se zvyšuje zájem o dřevostavby, ale také, že si studenti začínají uvědomovat, že účastí v takové prestižní soutěži si mohou velmi úspěšně nastartovat svoji kariéru,“ vysvětluje vedoucí projektu Lenka Trandová. Studenty lákají také hodnotné ceny v celkové hodnotě 230 000 Kč. „Vítěze odborné poroty, široké veřejnosti i partnerů soutěže oznámíme 12. 9. 2017 v Brně, kam jsou zváni všichni soutěžící,“ uvedla Trandová.

Soutěž vyhlašuje Nadace dřevo pro život, jejímž posláním je podporovat dřevo jako naši významnou obnovitelnou surovinu. Ve svých projektech veřejnosti ukazuje, že se nemusí o české lesy bát. Nadané studenty a tuto soutěž podporují tyto subjekty: Lesy České republiky, s. p., Ministerstvo zemědělství ČR a Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Naše voda, ilustrační grafika: Nadace Dřevo pro život

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině