Hasiči dnes odstranili další bobří hráz ohrožující čerpací stanici

8. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

bez názvu

Dnes v 13.30 hodin došlo k odstranění bobří hráze na Bratrušovském potoce v Šumperku. Informovala o tom mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková s tím, že odstranění bylo provedeno v rámci zásahu HZS Olomouckého kraje.

Bezprostředně byla ohrožena čerpací stanice PHM v areálu logistického centra firmy CBA Nuget s.r.o. a většina skladovacích ploch logistického centra. „Jedná se o zcela jinou hráz než v loňském roce (areál firmy SHM s.r.o.) a na jaře letošního roku (areál ČOV Šumperk),“ zdůraznila mluvčí.

Také zmiňovaná bobří hráz u ČOV Šumperk přitom ohrožovala bezpečnost, a to narušením čistírenského procesu v tamní čistírně. Již odstraněná hráz (na ilustračním snímku) způsobovala totiž zvýšení hladiny v toku, a to do takové úrovně, že byl zčásti zatopen vypínací objekt ČOV. Zejména při vyšších srážkách a následných vyšších průtocích tehdy hrozilo, že dojde k zatopení vypínacího objektu a tím i k nátoku Bratrušovského potoka do přiváděcí kanalizační stoky.

Naše voda, ilustrační foto Povodí Moravy

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství