Most v Hardeggu bude kvůli opravám uzavřen zřejmě do konce dubna

6. dubna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

hardegg_most_800

Nejdéle do konce dubna uzavřou pro pěší i cyklisty opravy most přes Dyji v rakouském městečku Hardegg. Informuje o tom na svých webových stránkách Správa Národního parku Podyjí.

Správu o tom informovali zástupci Národního parku Thayatal s tím, že hardeggská vyhlídka zůstane bez omezení dosažitelná z Čížova. Na rakouské straně totiž provádějí rekonstrukci chodníku a mostovky. Drobnější opravy čekají i mostní pilíře. Ani pro cyklisty ani pro pěší nebude most průchodný,“ uvedla Martha Schober ze sekretariátu Národního parku Thayatal. Práce již začaly, opravy by měly trvat tři až čtyři týdny. Nejpozději však mohou skončit na konci dubna.

„Návštěvníky národního parku chceme informovat o tomto omezení na všech přístupových cestách k mostu, rozcestnících i na našem webu,“ řekl vedoucí odboru vnějších vztahů Správy Národního parku Podyjí Jan Kos. Do nejmenšího rakouského města se až do konce oprav budou moci dostat jen z rakouské strany hranice. Nejlepší přístup je ze Znojemska přes Hnanice a Niederfladnitz nebo z Vranovska přesŠafov, Langau a Riegersburg.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace