Habartov investuje 11,5 milionu do kanalizace

Aktualizováno 4. června 2015 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

IMG_0788

V městské části Kluč v Habartově na Sokolovsku začala výstavba kanalizace. Součástí projektu za 11,5 milionu korun je i obnova veřejného osvětlení a oprava komunikací. První etapa by měla být dokončena v září, následovat budou další dvě etapy. ČTK to řekl starosta Habartova Petr Janura (nez.). Kanalizace ve vnitřní části Habartova už tak bude kompletní, chybí pouze v lokalitě Na Rovince a Horní Částkov.

Součástí první etapy výstavby kanalizace je jak dešťová a splašková kanalizace, tak přípojky splaškové kanalizace. „Termín dokončení je do konce září tohoto roku. Součástí této akce bude i rekonstrukce veřejného osvětlení a místní komunikace. Celková cena by se měla pohybovat kolem 11,5 milionu korun,“ uvedl Janura.

Na dokončení první etapy na podzim naváže druhá etapa. „Bude se připravovat projektová dokumentace, v říjnu by pak mělo proběhnout výběrové řízení. Stavební část by pak měla začít v dubnu roku 2016. V následujících letech bude projekt ještě pokračovat třetí fází,“ řekl starosta.

Kromě kanalizace bude letos Habartov investovat například do zasíťování pozemků pro výstavbu rodinných domů, výstavby parkovacích míst na sídlišti nebo do obnovy veřejného osvětlení v několika městských částech. Pětitisícové město hospodaří přibližně se 67 miliony korun.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Vodovody a kanalizace