Geuss: K žádnému odvolání mé osoby z postu ředitele ČIŽP nedošlo

21. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Erik Geuss foto

Ředitel České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Erik Geuss zveřejnil koncem minulého týdne reakci na článek, který byl publikován na serveru www.tyden.cz pod titulkem „Ministr porušil zákon. Může nás to vyjít na miliony.“ Reakci Geusse zveřejnil server tretiruka.cz.

Reakce ředitele ČIŽP Erika Geusse:

Chtěl bych se důrazně ohradit proti tvrzením publikovaným v článku na serveru www.tyden.cz dne 10. 6. 2016 pod titulkem Ministr porušil zákon. Může nás to vyjít na miliony:
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/ministr-porusil-zakon-muze-nas-to-vyjit-na-miliony_386797.html

Zásadně odmítám prokazatelně nepravdivé tvrzení v posledním odstavci textu…“náměstek ministra vnitra Josef Postránecký ředitele Geusse kvůli porušení zákona – zatím nepravomocně – odvolal.“

K žádnému odvolání mé osoby z postu ředitele České inspekce životního prostředí nedošlo. Náměstek ministra vnitra Josef Postránecký pouze rozhodl o zrušení rozhodnutí státního tajemníka na ministerstvu životního prostředí z ledna 2016 o mém opětovném jmenování do funkce ředitele ČIŽP v rámci výběrového řízení provedeného dle služebního zákona. Nicméně to nic nemění na věci, že ve funkci ředitele ČIŽP nadále zůstávám, a to na základě původního jmenování ministra životního prostředí.
Uvedené tvrzení pan redaktor Pavel Baroch publikoval, aniž si u mě jakožto účastníka správního řízení ověřil fakta. Nekontaktoval mě a neumožnil mi tedy jakkoli reagovat.

Proti rozhodnutí náměstka ministra vnitra Josefa Postráneckého jsem se odvolal. V textu uvedeného článku se v této souvislosti dále také píše (třetí odstavec pod perexem)…„Jelikož toto odvolání znovu posoudí náměstek Postránecký, není příliš pravděpodobné, že by Geuss uspěl. Pravděpodobnější je varianta, že u soudu vyhrají “nelegálně“ vyhození zaměstnanci.“

Jedná se o výraznou dezinterpretaci slučující dvě odlišná a na sobě nezávislá řízení. V prvním případě se jedná o správní řízení vedené ministerstvem vnitra a posuzující otázky výběrového řízení a druhého jmenování mé osoby na pozici ředitele ČIŽP. V případě druhém se jedná o spor soudní, který je veden mezi ČIŽP a některými jejími bývalými zaměstnanci. Jakýkoli výsledek tohoto prvního správního řízení nemá vliv na průběh a výsledek řízení druhého, které je již vedeno u soudu.

Erik Geuss, ředitel ČIŽP, zdroj a foto: http://www.tretiruka.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy