Galerie Harfa představí v sobotu piva z malých pivovarů

3. října 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

pivo Černá hora

Pivaření v Galerii Harfa začíná v sobotu 5. října 2013 od 11.00 hodin, zábavný moderovaný program bude zahájen ve 13 a potrvá zhruba do 21 hodin. Informovala o tom dnes Jana Bakešová z agentury Crest Communications.

Pivní gurmánské slavnosti nebo-li Pivaření představí piva z malých pivovarů spadajících pod Pivovary Lobkowicz – Pivovar Protivín, Pivovar Černá Hora, Pivovar Mnichovo Hradiště, Pivovar Vysoký Chlumec a Pivovar Jihlava. Kromě klasických světlých a černých piv se bude čepovat i pivo medové a borůvkové.

Ke každému pivu bude možné zakoupit jídlo připravené tak, aby dokonale ladilo s chutí konkrétního piva. Podávat se bude třeba vepřové žebro s pikantní švestkovou omáčkou, domácí cibulový chléb, pikantní buřty na pivu s kmínovým chlebem, grilovaný hermelín s rybízovou omáčkou a jiné.

Příznivce našeho národního „tekutého chleba“ čeká kromě piva také speciální menu vhodné k prezentovaným pivům, řízená degustace se sládkem, živá foklórní a rocková hudba a také soutěže o gurmánské dárky. Jedno pivo bude možné zakoupit za 20 Kč, jídlo za 50 Kč, vše prostřednictví žetonů, které budou k zakoupení na střeše Galerie Harfa.„Pivařit“ se bude i v případě špatného počasí díky velkému „pivnímu“ stanu.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách