Frýdlantská vodárenská už zase sčítá škody

8. srpna 2013 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

IMG_0154

Tři roky po takzvané bleskové povodni, sčítají zaměstnanci Frýdlantské vodárenské společnosti další povodňové škody, uvedl Lukáš Váňa, jednatel společnosti.

„Nechci přímo říct, že jsme na to zvyklí, ale je pravda, že odstraňování povodňových škod je již skoro běžnou náplní naší práce,“ připouští ředitel společnosti Petr Olyšar.

Před třemi lety pustošila celý region blesková povodeň, která si krom hmotných škod vyžádala i lidské oběti. Na majetku Frýdlantské vodárenské společnosti vznikly škody v celkové výši přesahující 50 miliónů korun. „Dá se říct, že s následky tehdejší ničivé povodně bojujeme do dnes. Extrémní vrtochy počasí nám navíc přidělávají škody další. Na konci června nám rozvodněná řeka Smědá poničila vodovodní řád u Minkovic. Škoda byla vyčíslena na 800 000 Kč. Povodňové průtoky v závěru července nám zase pustošily kanalizaci,“ upozorňuje Olyšar. Společnosti vznikla škoda za více než milión korun.

Na dvou místech ve Frýdlantu a jednom místě v Novém Městě pod Smrkem si poškozená kanalizace vyžádá okamžitou opravu. „Škody ve Frýdlantu dosáhly 800 000 korun, v Novém Městě je to 450 000 korun. Bez nadsázky můžu říct, že se děsíme každého většího deště, co nám zase způsobí. Vždyť jen za dva poslední měsíce se nové škody vyšplhaly přes dva milióny korun,“ konstatuje ředitel Frýdlantské vodárenské společnosti Petr Olyšar. Uklidnění nejen pro něj nepřináší ani meteorologická předpověď, která nevylučuje další bouřky a přívalové deště.

Naše voda

Související rubriky: Vodovody a kanalizace