Fotoreportáž: Zpřístupnění vodního díla Švihov – Želivka veřejnosti

Aktualizováno 26. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Týden vody s Č eským rozhlasem Švihov - IMG_2248

V rámci projektu „Týden vody s Českým rozhlasem“ umožnil státní podnik Povodí Vltavy veřejnosti historicky poprvé návštěvu části vodního díla Švihov – Želivka pro předem registrovaných zhruba 350 zájemců. Portál Naše voda připravil z akce tradiční fotoreportáž. Foto – klikni zde!

Akce proběhla v neděli 25. června, skupinky návštěvníků maximálně po 20 účastnících měli možnost na hrázi přehrady vyslechnout množství zajímavých informací nejen o tomto vodním díle, navštívit přenosový vůz Českého rozhlasu, který z přístaviště v blízkosti hráze živě vysílal, a také se podívat na nedaleký nedokončený, takzvaný „Hitlerův“ most. Zejména rodiny s dětmi pak mohly využít interaktivních atrakcí v nedalekém Vodním domu, který vznikl nedávno jako informační centrem o vodě společným dílem Agentury ochrany a přírody, Povodí Vltavy, úpravny vody Želivka a vodohospodářské společnosti Veolia.

Nad rámec exkurzí vám ve fotoreportáži nabízíme také netradiční pohledy na vodní dílo z technického zázemí přehrady, nedokončený most si pak můžete z vodní hladiny prohlédnout v doprovodném videu, které najdete v sekci „Podívejte se na video!“ v pravém menu na titulní stránce portálu Naše voda.

Naše voda, foto, fotoreportáž a videoreportáž: Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace