Fotoreportáž: Zákulisí výtvarné soutěže Památníku Lidice

29. března 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Lidice výtvarná soutěž děti porota - IMG_2947

Jak jsme vám slíbili v reportáži z letošních oslav Světového dne vody v Lidicích, připravili jsme další fotoreportáž ze zákulisí mezinárodní dětské výtvarné soutěže na téma voda, kterou také organizuje Památník Lidice.

Jak přitom připomíná ředitelka památníku Martina Lehmannová, uvedená soutěž je zřejmě nejstarší výtvarnou soutěží pro děti na světě, která funguje bez přerušení. Založena byla již v roce 1972 a letos se v archivech organizátorů sešlo zatím největší množství výtvarných prací od dětí z celého světa – zhruba 30 000 příspěvků ze 77 zemí. Podle Lehmanové zřejmě děti oslovilo letošní téma, které každoročně stanovuje Památník Lidice ve spolupráci s UNESCO. „To letošní je věnováno vodě a děti to evidentně velice zaujalo,“ uvedla Lehmannová.

Z došlých prací vybere odborná porota asi tisícovku, které budou veřejně vystaveny. Vernisáž je plánována na 31. května letošního roku a portál Naše voda o ní ještě bude informovat.

Naše voda, foto, fotoreportáž a videoreportáž Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace