Fotoreportáž: Za krásami Slovinských Julských Alp

Aktualizováno 25. července 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Slovinské Julské Alpy nabízí nejen úžasné skalní scenérie a majestátní vrcholky, ale také řadu krásných přírodních zajímavostí, za kterými není třeba se šplhat až do dvoutisícových výšin. Krátkou fotoreportáž z této lokality nabízíme v dovolenkovém období i na portálu Naše voda. Foto – klikni zde!

Mezi nejnavštěvovanější místo Slovinska patří Bledské jezero, které se pyšní dvěma dominantami – ostrůvkem s kostelem Nanebevzetí Pany Marie a hradem tyčícím se nad jezerem. Nedaleko jezera se nachází stejně populární soutěska Vintgar, která je považována za jednu z největších přírodních pozoruhodností Slovinska. Kdo dává přednost většímu klidu, menší míře „komerce“ a chce si více užít jedinečnou atmosféru, kterou nabízí Triglavský národní park, může navštívit od Bledu necelých 30 kilometrů vzdálené největší slovinské jezero Bohinj (na ilustračním foto), které je obklopeno horami. Procházku kolem jezera lze spojit s výstupem k nedalekému vodopádu Savica, jedinečný výhled na jezero pak nabízí vrcholek Vogel, kde se nachází stejnojmenné lyžařské středisko. Dalším z vodopádů, který určitě stojí za návštěvu, je vodopád Peričnik, který se nachází asi šest kilometrů od vesnice Mojstrana. Od Peričniku je možné stoupat dalších několik kilometrů podél Triglavské bistrice k Aljaževu domu, za kterým se otevírá krásný výhled na severní stěnu nejvyššího vrcholku Slovinska Triglavu.

Fotoreportáž z oblasti najdete na facebookové verzi portálu Naše voda

Naše voda, autorka foto a fotoseriálu: Jana Dobrovská

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině