Fotoreportáž: Vypouštění pstruhů do řeky Dřevnice

Aktualizováno 27. dubna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vágner vypouštění Dřevnice 2017 - IMG_7208

Jak již portál Naše voda informoval, sedmý ročník vypouštění pstruhů do volné přírody se tentokrát přesunul na Moravu, kde Jakub Vágner vypustil za finanční podpory společnosti Veolia a Nadačního fondu Veolia dospělé ryby do řeky Dřevnice. Naše voda nabízí z akce tradiční fotoreportáž. Foto – klikni zde!

Akce se vůbec poprvé účastnil také generální ředitel Veolia pro střední a východní Evropu Philippe Guitard a Martin Bernard, ředitel Veolia pro Českou republiku a společnosti Moravská vodárenská. Tradičně nejvyšší počet účastníků ale pocházel z řad dětí, tentokrát šlo o žáky základní školy ve Štípě.

Význam a hodnocení projektu s názvem „Cesta pstruha“ z úst Jakuba Vágnera si můžete poslechnout v sekci „Podívejte se na video“ přímo z úst Jakuba Vágnera. Ten mimo jiné uvádí, že kromě cíleného zarybňování našich řek je také na čase uvažovat o systémové ochraně cenných úseků vodních toků striktním dodržováním režimu „chyť a pusť“, s tím, že ochrana lokalit by byla v gesci samotných místních rybářů.

Naše voda, foto, fotoseriál a videorozhovor Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace