Fotoreportáž: Výlov Sadoňského rybníku v Rožmitále

Aktualizováno 3. října 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

výlov Sadoňský rybník - IMG_7375

Jeden z prvních letošních podzimních výlovů rybníků proběhl uplynulou sobotu v Rožmitále pod Třemšínem, a to za účasti redakce portálu Naše voda. Ta připravila z akce fotoreportáž a videoreportáž, i jako pozvánku na další podobné akce, které se teprve chystají. Foto – klikni zde!

Netradičně pozdní první zátah mohly stovky účastníků sledovat krátce po desáté hodině dopolední, již předtím se ale rozběhl bohatý doprovodný program, který byl hodně zaměřený na děti. Ty si mohly mimo jiné vyzkoušet vázání uzlů, vystřelit si ze vzduchovky, prohlížet exotický hmyz nebo živé dravé ptáky, mezi nimiž nechyběl výr velký nebo orel skalní. K dobré náladě hrála návštěvníkům hudba, v nabídce občerstvení nechyběly výrobky z ryb včetně rybí polévky. Ceny všeho byly velmi lidové, například točené jedenáctistupňové pivo bylo za 15 korun. Velmi výhodný byl také prodej ryb bezprostředně po vylovení přímo na hrázi – kapři se prodávali v ceně 65 korun za kilogram, kilogram amura za 70 korun, lína za 80 korun, to vše za ideálního slunného počasí.

Akce tak splnila nejen společenský účel, ale byla také dobrou propagací (nejen) našich sladkovodních ryb a výrobků z nich.

Naše voda, foto, fotoreportáž a videoreportáž Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství