Fotoreportáž: Sympozium Mezinárodní přehradní komise (ICOLD) Praha

Aktualizováno 6. července 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

ICOLD 2017 - vstup hotel Clarion

Poprvé za 85 let existence Mezinárodní přehradní komise (International Commission on Large Dams – ICOLD) se jednání této organizace uskutečnilo v naší zemi, v pražském kongresovém hotelu Clarion. Portál Naše voda pro vás připravil z akce fotoreportáž.
Foto – klikni zde!

Prestižní světová vodohospodářská akce proběhla prakticky bez zájmu tuzemských médií, ačkoli právě v těchto dnech se u nás intenzivně diskutuje o dopadech sucha a opatření k prevenci sucha. V nich přitom hrají ve světě i v ČR významnou roli přehrady, o jejichž dalším rozvoji, bezpečnosti a přínosech nejen k prevenci sucha, povodní nebo produkci energií diskutovali v ČR odborníci z více než 70 zemí z celého světa.

Postoj světa k výstavbě přehrad a postoj veřejnosti v ČR k nim shrnuje ve videorozhovoru pro portál Naše voda předseda Českého přehradního výboru Ladislav Satrapa – poslechnout si jej můžete v sekci „Podívejte se na video“ na home page našeho portálu.

Naše voda, foto, fotoseriál a videorozhovor Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace