Fotoreportáž: Protipovodňová opatření v obci Sázava

16. května 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Sázava - lokalita protipovodňová opatření - IMG_9834

Ochrana 226 obyvatel města Sázava, 72 místních staveb a majetku v hodnotě 115 milionů korun je cílem protipovodňových opatření v Sázavě, jejichž výstavba byla zahájena v pondělí 15. května za účasti redakce portálu Naše voda. Zájemci se mohou podívat na fotoreportáž z akce.

Jde o ochranu před stoletou povodní, kterou v lokalitě představuje průtok 636 kubíků za vteřinu. Projekt zároveň zachovává tamní více než stoletou lipovou alej (byla vysazena v roce 1906), které je a také bude místem pro romantické procházky nejen obyvatel Sázavy. Podrobnosti o stavbě zveřejnil portál Naše voda v tiskové zprávě, záměr navíc stručně přibližuje generální ředitel státního podniku Povodí Vltavy Petr Kubala ve videorozhovoru, který najdete v sekci „Podívejte se na video“ v pravém menu homepage portálu Naše voda. Jak na místě konstatovali představitelé města Sázava, lokalita byla v minulosti opakovaně postižena povodněmi, největší z nich byly v letech 2006 a 2013. Záměr na vytvoření protipovodňových opatření vznikal 12 let.

Naše voda, fotoreportáž Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině