Fotoreportáž: Přehýšovský a Vejprnický rybník

Aktualizováno 30. srpna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Přehýšovský rybník - IMG_5659_-_kopie

Obec Přehýšov nedaleko Stodu u Plzně je v turistických informacích zmiňována především jako lokalita, která se může chlubit památkově chráněnými domy na své návsi. V bezprostřední blízkosti obce jsou ale také dva rybníky, kam lze vyrazit na krátkou procházku. Foto – klikni zde!

Je tak trochu ilustrativní, že o nich se na stránkách obce člověk vůbec nedozví, že existují, a něco to vypovídá o vztahu celé naší společnosti k těmto důležitým vodním plochám v krajině. Větší Přehýšovský rybník je přitom největším vodním dílem na Vejprnickém potoku, rozkládající se na ploše 11,3 hektaru, v těsném sousedství je pak menší Vejprnický rybník. I když procházka kolem obou rybníků nestačí na nějaký celodenní výlet, je velmi příjemná, protože je tu klid a ve vodě a kolem ní je možné pozorovat celou škálu na vodě závislých rostlin, drobných živočichů a hmyzu. I proto pro vás portál Naše voda připravil z návštěvy lokality krátkou fotoreportáž.

Naše voda, foto a fotoreportáž Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství