Fotoreportáž: Naučná stezka Povydří

Aktualizováno 30. května 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vydra - IMG_6838

Jednu z nejkrásnějších částí Národního parku Šumava představuje okolí řeky Vydry, kolem které vede v současné době naučná stezka. Část trasy absolvovala také redakce portálu Naše voda a připravila z ní pro vás fotoreportáž. Foto – klikni zde!

Naučná stezka začíná v Čeňkově Pile, nedaleko nad místem, kde se z Vydry na soutoku s říčkou Křemelnou stává Otava, a končí u silničního mostu pod Antýglem. Lokalitu také oživuje nedávno nově postavený Klostermannův most, ke kterému vede také naučná stezka – Karla Klostermanna, která začíná v Rokytě u Srní. Ti, kdo se Naučnou stezkou Povydří vydají, nepochybně ocení, že je na ní zakázána jízda na kolech, naopak je ale trasa upravena pro vozíčkáře s doprovodem.

O řece Vydře a scenériích v jejím okolí nemá asi cenu se příliš rozepisovat – lepší je prohlédnout si fotografie, které tuto atmosféru zachycují. A to i v případě, že není zrovna ideální počasí, jak se můžete přesvědčit ve fotoseriálu na facebookové verzi portálu Naše voda.

Naše voda, foto a fotoseriál Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství