Fotoreportáž: Nácvik na teroristický útok zaměřený na zdroje vody

Aktualizováno 18. října 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

utok-2016-pvk-protiteroristicke-cviceni-rijen-2016

Ochranu zdrojů pitné vody, které se staly terčem simulovaného teroristického útoku, si dnes v Praze vyzkoušely složky integrovaného záchranného systému a společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Z akce připravil portál Naše voda fotoreportáž a videoreportáž. Foto – klikni zde!

Takticko-štábní cvičení s názvem „Útok 2016“ simulovalo průnik teroristy do vodojemu Bruska na Praze 6, kdy terorista použije neznámou látku ke kontaminaci pitné vody, čímž dojde k aktivaci krizového plánu pro tyto situace. Cílem cvičení byla přitom podle generálního ředitele PVK Petra Mrkose prověrka koordinace složek záchranného systému včetně prověrky varování obyvatel a nácviku rychlých rozborů pitné vody. Z prověrky podle Mrkose vyplynulo, že zásobování obyvatel pitnou vodou nebude ohroženo.

Na cvičení spolu s PVK spolupracovaly Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo zemědělství ČR, Ministerstvo vnitra ČR, Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy, Krajské ředitelství Policie ČR, Městská policie a Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Vodojem Bruska zásobuje zhruba 67 000 obyvatel Prahy. Je zabezpečen vícestupňovou kombinací mechanických a elektrotechnických prvků a je on-line napojen na pult centrální ochrany.

Naše voda, foto, fotoreportáž a videoreportáž Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace