Fotoreportáž Katlov 2018: Dětský den ozdobil titul mistrů Evropy

Aktualizováno 3. června 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Katlov 2018 Dětský den - IMG_7363

Tisíce lidí navštívily v sobotu 2. června areál jezera Katlov, kde se uskutečnil v pořadí již 4. ročník „Dětského dne s Jakubem Vágnerem“. Jeho součástí bylo také vyhlášení výsledků letošního Mistrovství Evropy juniorů v lovu kaprů, v němž zvítězil tým České republiky. Foto – klikni zde!

Portál Naše voda byl na místě a pro ty, kteří se akce nemohli účastnit, připravil tradiční fotoreportáž, jejíž plnou verzi si můžete prohlédnout na facebookové verzi našeho portálu. S hlavním organizátorem akce, rybářem Jakubem Vágnerem, jsme také na místě natočili rozhovor, nejen o rybářství, ale také o jeho pohledu na dopady klimatických změn a chování člověka v přírodě.

Sobota 2. června byla také závěrečným dnem Mistrovství Evropy v lovu kaprů (European Carp Championship For Juniors – ECCH), o jehož výsledcích se rozhodovalo doslova na poslední chvíli. Mistry Evropy se nakonec stali rybáři z ČR, které vedl jako kapitán Karel Nikl, sám několikanásobný vítěz řady prestižních kaprařských závodů po celé Evropě, druhé místo pak patřilo Německu a třetí Rusku. Loni přitom obsadila ČR druhé místo za Švýcarskem a před Německem. Také příští ročník Mistrovství Evropy by měl hostit, jak uvedl Jakub Vágner, areál jezera Katlov.

Samotný Dětský den nabídnul návštěvníkům řada atrakcí, mimo jiné zaměřených na propagaci rybářství. Nejmenším rybářům například předávala své know-how mnohonásobní mistryně světa Kateřina Marková, a také s ní natočil portál Naše voda krátký rozhovor.

Naše voda, foto, fotoseriál a videorozhovory Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství