Fotoreportáž: Jak pokračuje oprava havárie kanalizace na Vysočanské

Aktualizováno 2. listopadu 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Sanace propadu - 27. 07. 2016

Oprava havárie zděné kanalizační stoky z roku 1964, ke které došlo letos 26. července na frekventované Vysočanské ulici v Praze, se protáhne zřejmě až do závěru příštího roku. Portál Naše voda to zjistil při dnešní návštěvě lokality, v níž oprava probíhá. Foto – klikni zde!

Důvodem vleklé opravy je podle mluvčího společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Tomáše Mrázka nestabilní podloží mimo osu kanalizace. V minulosti totiž byla v místě pískovna a lom. Oprava tak bude probíhat podle stávajících předpokladů do srpna až září příštího roku, a následně ještě plánuje Technická správa komunikací úpravu povrchu vozovky. Plně zprovozněna by tak mohla být Vysočanská ulice v listopadu až prosinci 2017.

Pro opravu kanalizace jsou v lokalitě vyraženy tři těžní šachty do hloubky šesti až osmi metrů a vyraženo 50 metrů tunelu pro vyzdění nového tělesa stoky. Celková délka opravy kanalizace v ulici Vysočanská ale činí 400 metrů. Havárie kanalizační stoky nemá podle Mrázka vliv na odvádění odpadních vod z této lokality. „Odpadní vody byly převedeny do sousedních stok a v místě opravy jsou odpadní vody přečerpávány mobilními čerpadly,“ uvedl mluvčí.

Od 10. října přitom mohou Vysočanskou ulicí projíždět autobusy MHD ve směru z Proseka do Vysočan (směrem s kopce), pro osobní automobilovou dopravu je ale komunikace uzavřena a dodržování zákazu vjezdu kontrolují příslušníci policie.

Jak vypadala havárie na samém počátku a jak pokračuje oprava kanalizace, se můžete přesvědčit ve fotoreportáži, k níž podklady dodala PVK.

Naše voda, foto a fotoreportáž: PVK a Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace