Fotoreportáž: Festival minipivovarů na Pražském hradě

Aktualizováno 12. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

festival minipivovarů Hrad 2016 - 1 - IMG_0713

Přes 2 600 milovníků piva navštívilo uplynulý pátek a sobotu v pořadí pátý ročník degustačního Festivalu minipivovarů na Pražském hradě s podtitulem „Pivo na Hrad“. Na akci byla i redakce portálu Naše voda a připravila pro vás tradiční fotoreportáž. Foto – klikni zde!

Festivalu se účastnilo 66 minipivovarů, 3 z toho byly z Polské republiky. K degustaci pro návštěvníky pak bylo připraveno 132 druhů piv 36 různých stylů z celé republiky, každý z návštěvníků získal při vstupu katalog minipivovarů a degustační sklenici na ochutnávání prezentovaných piv. Podle prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů Jana Šuráně představuje Festival minipivovarů na Pražském hradě akci, která se tímto svým pojetím odlišuje od jiných pivních festivalů v ČR. Pro návštěvníky je totiž festival jedinečnou příležitostí, aby na jednom místě ochutnali desítky kvalitních vzorků z produkce minipivovarů a nahlédli tak do stále pestřejšího světa malých výrobců piva.

Festivalu na Pražském hradě se účastní minipivovary z celé České republiky, od Aše po Dolní Bojanovice. Co vedlo na festival například mladý pivovar z pomezí Slovenska a Moravy? „V místě, kde se náš pivovar nachází, se snažíme být průkopníky kvality, ne kvantity. Chceme ukázat, že i na nejvýchodnějším bodě Moravy se dá udělat plnohodnotné pivo z těch nejlepších surovin a hlavně takové, které bude pitelné. Festivalu se účastníme jako členové Svazu, kde si pod vedením toho nejlepšího a nejpřísnějšího kritika, prezidenta Jana Šuráně, který je zároveň naším hnacím motorem, ověřujeme, že to snad děláme dobře,“ říká Radomír Svoboda, jednatel pivovaru Hrádek Slavičín.

Zajímavostí je, že na festivalu byl slavnostně vyřazen z řad minipivovarů pivovar Únětice, který výrobou přesáhl hranice více než 10.000 hektolitrů piva za rok. To v praxi demonstruje rozvoj minipivovarů v ČR, z nichž některé již natolik zvýšily svou produkci, že se z nich staly menší průmyslové pivovary.

Fotoseriál z akce si můžete prohlédnout v kompletní podobě na facebookové stránce portálu Naše voda.

Naše voda, foto a fotoseriál Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony