Fotoreportáž: Cizinecký vstup do pražské kanalizační sítě

Aktualizováno 16. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

cizinecky-vstup-pvk-kanalizace

Tradičně jednou do roka mohou zájemci vidět takzvaný „Cizinecký vstup“ do pražské kanalizační sítě, který se nachází hned vedle Staroměstského orloje v Praze. A tradičně vždy je omezené množství návštěvníků jen pár hodin po registraci vyčerpáno. Foto – klikni zde!

Pro ty, na které se nedostalo ani letos, nebo kteří o „dnu otevřených dveří“ Cizineckého vstupu nevědí, proto připravil portál Naše voda krátkou fotoreportáž a také video, v němž se můžete dozvědět základní údaje o tomto atraktivním místu. Uvádíme ho při příležitosti letošního otevření, které proběhne tuto neděli 18. září a které organizuje společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK).

Cizinecký vstup ústí do více než 100 let staré kanalizační stoky, které je součástí pražské kanalizační sítě, a svůj název získal podle toho, že se jím v minulosti chlubili pražští radní zahraničním návštěvám. Cizinecký vstup pod Staroměstskou radnicí je takzvanou spojnou komorou, v níž začíná stoka A, pokračující Pařížskou ulicí pod Čechův most a dále ulicí Korunovační a Stromovkou a končí na Ústřední čistírně odpadních vod v Bubenči. Stoka odvádí odpadní vody z oblasti Prahy 1,2,3 a části Prahy 5. Vzniká soutokem sběrných stok z Malého náměstí, Melantrichovy ulice a Celetné ulice, a je dlouhá přes 3 kilometry.

Naše voda, foto, fotoseriál a video Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace