Fotoreportáž: 1. Vodácký festival Zruč nad Sázavou

Aktualizováno 24. dubna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Vodácký festival 2016 Zruč nad Sázavou - IMG_7267

I přes předpovědi nepříznivého počasí se sešlo v sobotu 23. dubna ve Zruči nad Sázavou množství milovníků vodáckého sportu. Na místě byla i redakce portálu Naše voda, která pro vás z akce připravila fotoreportáž. Foto – klikni zde!

Desítky historických vodáckých plavidel byly k vidění hned na začátku bohatého programu Vodáckého festivalu, včetně nejmladších adeptů vodáctví (viz ilustrační foto). Samotná plavba sice začala o něco později, než bylo plánováno, příjemným bonusem ale byla skutečnost, že nepršelo – ani na retro plavbu, ani prakticky celý den. Což přivítal zejména organizátor retro plavby, kterým byla půjčovna lodí a vodáckých potřeb Dronte.

Naopak oproti původnímu plánu se již od 10.00 hodin otevřelo po zimní pauze v areálu zručského zámku Vodácké muzeum, obohacené o řadu nových exponátů ilustrujících vývoj vodáctví v naší zemi.

Vodácký festival byl navíc propojen se slavnostním zahájením turistické sezóny na zámku a řadou atrakcí pro děti rozmístěných na Naučné stezce vedoucí zámeckým parkem.

Naše voda, foto a fotoreportáž Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině