Fórum „Pij s rozumem“ varuje před konzumací alkoholu o Velikonocích

12. dubna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

panáky

Sváteční den velmi často trávíme se sklenkou drinku v ruce. Podle průzkumu fóra „Pij s rozumem“ se 40 % Čechů rádo napije právě ve sváteční dny, což se týká i blížících se velikonočních svátků.

To je i důvod, proč se i strážci zákona na Velikonoce zaměřují na řidiče za volantem. Svátek jako příležitost ke konzumaci alkoholu vnímá přitom podle průzkumu fóra více než polovina lidí v Plzeňském kraji. Nejméně lidí (30 %), kteří si ve sváteční dny dopřejí sklenku, je naopak na opačném konci republiky, ve Zlínském kraji. Podle průzkumu fóra „Pij s rozumem“ pondělky obvykle nepatří mezi dny, kdy se holduje alkoholu. První pracovní den pije alkohol obvykle necelých 7 % lidí. Velikonoční pondělí tak bude pravděpodobně výjimka potvrzující pravidlo.

Fórum „Pij s rozumem“ (FÓRUM PSR, www.forum-psr.cz) je neziskové sdružení významných výrobců a distributorů lihovin v České republice. Provozovatelem fóra je Unie výrobců a dovozců lihovin Česká republika (UVDL). UVDL sdružuje 16 největších výrobců lihovin v ČR – na celém českém trhu s lihovinami mají členové UVDL  podíl okolo 85 % (počítáno z objemu celkového výběru spotřební daně na lihoviny). Fórum PSR bylo založeno v červenci 2003 pod názvem České fórum pro zodpovědnou konzumaci alkoholických nápojů. Cílem sdružení je minimalizace škod způsobených zneužíváním alkoholu.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony