Festival Růžový máj se vrací na Jiřák

12. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

víno růžové - DSC_1114

Čtvrtý ročník degustačního festivalu růžových vín a klaretů „Růžový máj“ v rytmu swingu a jazzu se uskuteční v sobotu 16. května 2015 od 10:00 do 21:00 na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Informoval o tom Jiří Sedláček z pořádajícího spolku Archetyp.

Celkem 24 českých a moravských vinařů podle Sedláčka představí na festivalu svá růžová vína a klarety. Růžová vína se budou degustovat (jako každý rok) výhradně z festivalové křišťálové sklenice (českého výrobce Crystalex) o objemu 0,35l, kterou si spolu festivalovým katalogem a propiskou budou moci návštěvníci zakoupit u info stánku festivalu.

Kromě vína a rukodělných výrobků se hosté festivalu mohou těšit na zajímavou gastronomii snoubící se s růžovými víny. Budou to zejména grilované ryby a mořské plody, vietnamské bagety plněné masem a bylinkami, vegetariánské a veganské speciality, smažené bramborové spirálky, plísňové a zrající sýry, sušené šunky a mnoho dalšího. Atmosféru doplní taneční hudba v rytmu swingu a jazzu.

Festival bude otevřen od 10:00 do 21:00, prodejní výstava českých rukodělných tvůrců pak od 15:00 do 21:00. Růžový máj 2015 se koná záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a zástupce starostky MČ Praha 3 Alexandera Bellu. Další informace najdete na www.ruzovymaj.cz .

Naše voda, ilustrační foto: Archetyp

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony