Festival OZVĚNY v Ostravě má opět vodácký rozměr

3. listopadu 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Ostrava - ozvěny - banner

Pěšky, na kole, vlakem, na koni, s kytarou, autem, stopem a na lodi až za obzor. Tak zní podtitul cestovatelského a hudebního festivalu OZVĚNY, jehož 11. ročník proběhne o víkendu 13. až 15. listopadu v ostravském DK K-Trio a v kině Vesmír od 12.00 do 22.00 hodin.

Na festivalu vystoupí například Pavel Suchý s přednáškou Jawa kolem světa, kdy jako první Čech objel zeměkouli za 8 měsíců na motocyklu z roku 1978. Zajímavá bude přednáška Cesta kolem světa za 99 dní, projekce Jana Miklína o jihoamerických zemích a mnohé další.

Unikátní zážitkem pro všechny návštěvníky budou stereofotografické 3D projekce Matěje Boháče a Tomáše Louna z Ladakhu, Norska a Číny a nebude chybět ani vodácký blok věnovaný seakajakingu, jachtingu a splouvání divokých řek  spolu s projekcí krátkých slideshow. Připravena je také projekce filmu „Ganga“ Otakara Štěrby, legendy českého vodáctví a přednáška Petra Kašpara o vodáckém prvosjezdu zdrojnice Gangy.

Cestovatelský program doprovodí koncert Jaroslava Samsona Lenka, zakladatele skupiny Hop trop o jeho cestách za muzikou, vystoupení Mr. Stickmana na unikátní Chapmanův stick  a vystoupení folkových a country skupin. V předsálí bude k vidění výstava velkoplošných fotografií Kamila Übelauera  z Dolomit Z hora a Vinceho Staré trampské časy.

Cestovatelský & hudební festival OZVĚNY probíhá vždy na jaře a podzim a spojuje projekci profesionálních i amatérských cestovatelských přednášek a filmů společně s hudebními vystoupeními převážně folk&country kapel. Festival pořádá občanské sdružení Folk v Ostravě. Podrobný program včetně rezervace vstupenek najdete na: http://www.ozvenyostrava.cz/

Zdroj a foto organizátoři akce

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě