Farmy roku 2017 převezmou ocenění od prezidentských kandidátů

8. prosince 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Farma roku 2016 - vítěz - rodina Šonka

Pět nejlepších farem, které každoročně vyhlašuje Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR), převezme v letošním roce ocenění z rukou kandidátů na prezidenta ČR. Informovala o tom dnes vedoucí mediálního oddělení ASZ ČR Šárka Gorgoňová.

Stane se tak na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže Farma roku 2017, které se uskuteční ve čtvrtek 14. prosince v pražském Divadle ABC. V průběhu tohoto komponovaného večera bude široké zemědělské a nezemědělské veřejnosti prostřednictvím videoklipů nejprve představeno, a poté postupně vyhlášeno pět nominovaných farem, které byly hodnoceny dle několika kritérií, a to celkového vzhledu farmy, organizace práce, ekonomických výsledků, zamýšleného rozvoje a zapojení rodiny do chodu farmy. Čeká je zajímavá finanční odměna v hodnotě celkem 200.000 Kč.

Soutěž rodinných farem z různých koutů naší republiky, s různorodou charakteristikou, strukturou či velikostí hospodářství, které prezentují svůj podnikatelský záměr, si za šestnáct let svého trvání získala velkou oblibu. Stala se inspirací pro ostatní soukromě hospodařící zemědělce, změnila pohled části veřejnosti na sedláky a vrátila vážnost rodinným farmám jako nezastupitelné součásti českého zemědělství. Více o soutěži Farma roku naleznete zde: http://www.asz.cz/cs/soutez-o-farmu-roku/

Vítěznou farmou v loňském, jubilejním 15. ročníku soutěže se stala Farmu u lesa rodiny Šonkových ze Sudoměřic u Bechyně (na ilustračním foto).

ASZ ČR dlouhodobě usiluje o zlepšení stavu naší krajiny, kvality půdy a zdrojů vody. Rok 2016 tak Asociace pojala jako „rok vody“, a v rámci projektu „Voda, půda a sedláci“ zorganizovala několik seminářů plošně po území ČR.

Naše voda, foto: ASZ ČR

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství