Evropský den chráněných území nabídne také výpravy k vodním plochám

17. května 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

IMG_3771

Evropský den chráněných území (European Day of Parks), který připadá na 24. května, je tradičně spojen s výpravami do přírody. Jak přitom dnes připomněl mluvčí Správy Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov, řada z nich je spojena s výpravami k vodním plochám.

V národních parcích a chráněných krajinných oblastech proběhnou během května desítky komentovaných exkurzí a dalších akcí. Na řadě míst po celé České republice se tak návštěvníci dozvědí, jakou péči tato jedinečná území potřebují. Mottem letošního ročníku je:„Jak to umí příroda“. „Chceme ukázat, že péče o přírodu je velmi rozmanitá. Některá území potřebují, aby je člověk ponechal tak, jak jsou a mohl pozorovat, jak si příroda poradí. Jiná vyžadují péči – třeba bez pravidelného kosení by z luk zmizely orchideje, motýli či sysli,“ vysvětluje Michael Hošek, náměstek ředitele Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a prezident české sekce Federace EUROPARC.

Těšit se můžete třeba na exkurzi do národní přírodní rezervace Kleť, vycházku Babiččiným údolím, prohlídku štol na Malé Americe v Českém krasu či výlet za krásami Úpského rašeliniště v Krkonošském národním parku.

Kompletní přehled akcí je ke stažení na adrese:http://www.europarc.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=37&lang=cs

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě