EU vyzývá k aktivní účasti při podpoře čisté energie

5. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

peřeje voda energie

Do 8. června se mohou přihlásit zájemci o účast na konferenci EUSEW, která se uskuteční ve v polovině června v Bruselu a jejíž náplní je propagace bezpečné, čisté a efektivní energie. Portál Naše voda o tom informovala Laure Vandeghinste z EUSEW.

Konference je součástí projektu Energetických dnů, který pořádá EU a který zahrnuje více než 500 prezentací, workshopů, výstav, koncertů, her, kvízů, výstav a dalších aktivit. Očekává se, že přilákají tisíce evropských i mimoevropských návštěvníků. Téměř čtvrtina akcí se bude konat v Bruselu v rámci Týdne udržitelné energie EU (EUSEW) a Konference politiky. Ostatní akce se uskuteční během června v jednotlivých 28 členských státech a také v přidružených zemích, včetně Turecka, Srbska, Moldávie, Gruzie, Ukrajiny, Norska a Islandu.

Mezi organizátory letošních akcí patří soukromé společnosti, orgány veřejné správy, energetické firmy, neziskové agentury, družstva, obchodní komory, obchodní sdružení, asociace spotřebitelů, tisk, vzdělávací a výzkumné instituce a technická centra. Energetické dny jsou významnou součástí EUSEW a jejich cílem je rozšiřovat osvědčené postupy, inspirovat nové myšlenky a budovat spojenectví k tvorbě energetické unie EU.

Letošní desátý ročník EUSEW představuje příležitost pro všechny zúčastněné strany při nalézání způsobů vedoucích k plnění cílů EU v oblasti energetiky a klimatu. Projekt, který se zaměřuje na aktivity vyvíjející řešení na poli efektivní energie a obnovitelných zdrojů energie v Evropě, podporuje Výkonná agentura pro malé a střední podniky (EASME) ve spolupráci s Evropskou komisí.

Konference se bude konat 16.- 18. června v Bruselu a jejím tématem bude role zodpovědných spotřebitelů v nové energetické unii. Během akce budou vybrány nejlepší projekty roku v oblasti energetické soběstačnosti a udržitelných řešení, jimž budou uděleny Ceny za udržitelnou energii. Výherce slavnostně vyhlásí v Bruselu dne 16. června bývalý polský premiér Jerzy Buzek, který v současné době předsedá výboru pro výzkum, energetiku a průmysl Evropského parlamentu (ITRE).

Zdroj: EUSEW, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony