Edwards chce programem Water for All zajistit vodu potřebným

Aktualizováno 22. dubna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

ilustračka voda pro Afriku - IMG_3714

Česká dceřiná společnost britské firmy Edwards se ve spolupráci s mateřskou společností Atlas Copco rozhodla zavést v oblasti střední a východní Evropy program Water for All. Portál Naše voda o tom informoval Pavel Jína za společnosti Hill+Knowlton Strategies.

Cílem programu je přitom finančně podpořit kopání studní, ochranu přírodních vodních pramenů či stavbu čističek vod v nejpotřebnějších lokalitách světa. Přestože je na naší planetě pitné vody dost, až 800 milionů lidí k ní nemá řádný přístup. Miliony žen a dětí musí každý den chodit až několik kilometrů, aby zajistily pro své rodiny tekutinu, u níž stejně nemají garanci, že je pitná. Programem Water for All chtějí společnosti Edwards a Atlas Copco podpořit oblasti, ve kterých je vody nedostatek. „Není nám lhostejné, že miliony lidí nemají přístup k základní životní tekutině,“ říká Pavel Šustek, ředitel společnosti Edwards.

Edwards proto spolupracuje s neziskovou organizací ADRA. Dárci z řad zaměstnanců firmy i další mecenáši mohou finanční přispět na řešení jednoho z nejtíživějších problémů současnosti a pomoci lidem s nedostatečným přístupem k pitné vodě. „Naši zaměstnanci si mohou zvolit výši měsíčního příspěvku, který jim bude pravidelně strháván z výplaty,“ říká Pavel Šustek a dodává, že mateřská firma Atlas Copco následně přispěje dvojnásobkem vybraných peněz. „Jsme rádi za všechny příspěvky, které nám pomáhají dostat k lidem v Africe, Jižní Americe a dalších regionech pitnou vodu,“ říká Filip Capanda, vedoucí projektu Water for All za Edwards a doufá, že společností, které se do programu zapojí, bude čím dál tím více.

Edwards se stává první společností v regionu střední a východní Evropy, která se do programu zapojuje. Díky Water for All a zaměstnancům Atlas Copco se od roku 1984 podařilo poskytnout pitnou vodu více než 1,5 milionu lidí.

O společnosti Edwards Vacuum

Edwards Vacuum je globálním lídrem v oblasti dodávání komplexních řešení pro výrobce polovodičů, plochých obrazovek, LED a solárních článků a také nejvýznamnější výrobce vakuových technologií pro strojírenství, farmaceutický, chemický, sklářský a potravinářský průmysl, metalurgii a nejrůznější aplikace ve vědě a výzkumu. Celosvětově zaměstnává ve výzkumu, vývoji, konstrukci, výrobě a podpůrných funkcích okolo 3000 vysoce kvalifikovaných pracovníků, kteří tvoří high-tech řešení pro získání vakua. Své výrobky nabízí společnost prostřednictvím vlastní mezinárodní prodejní a servisní sítě. mezinárodní prodejní a servisní sítě.

Naše voda, ilustrační foto projekt Voda pro Afriku (Veolia)

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace