Dva ministři dnes zahájili výstavu VODOVODY-KANALIZACE

23. května 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

VOD-KA 2017 stánek SOVAK ČR - IMG_0355_-_kopie

V pražském veletržním areálu Letňany zahájili dnes slavnostně 20. ročník výstavy VODOVODY-KANALIZACE předseda představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR) František Barák spolu s ministry zemědělství Marianem Jurečkou a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem.

Výstava podle Baráka především demonstruje, jak je složité pitnou vodu vyrobit, ale i vyčistit, odkanalizovat a vrátit jí zpět do přírody. „Přeji si, aby tato akce přispěla ke zlepšení stavu životního prostředí,“ uvedl při zahájení Barák. Podle Brabce není pochyb o tom, že voda je největším z veřejných zájmů a úkolem politiků je, aby občané ČR nezůstali v budoucnosti „na suchu“. „Klimatická změna přišla do naší země rychleji, než si naši předkové mysleli,“ konstatoval ministr a dodal, že v současné době jsou v ČR desítky a možná i stovky obcí, které mají již dnes problémy se zajištěním pitné vody.

Podle ministra Jurečky žijí přesto v ČR šťastní lidé – šťastní proto, že jim každé ráno teče pitná voda z kohoutků. „Česká republika patří mezi vyspělé státy, v nichž je jedno z nejvyšších napojení na veřejné vodovody,“ připomněl Jurečka.

Na letošní výstavě VODOVODY-KANALIZACE se prezentuje téměř 350 firem na ploše přes 6 000 čtverečních metrů, součástí výstavy jsou mimo jiné zhruba tři desítky přednášek. Hlavním organizátorem třídenní akce, která potrvá do 25. května, je SOVAK ČR. Předchozí ročník v roce 2015 přilákal přes devět tisíc návštěvníků, letos očekávají pořadatelé podle ředitele SOVAK ČR Oldřicha Vlasáka 10 000 návštěvníků.

VODOVODY-KANALIZACE jsou největší oborou akcí v ČR.

Naše voda, dokumentární foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace