Duchcovská marína přiblíží příští neděli vizi moře v Čechách

Aktualizováno 26. září 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Moře klidu - IMG_8207_-_kopie

Jak již portál Naše voda v reportáži z dokončení stavby s názvem Duchovská marína informoval, proběhne v neděli 5. října na počest této stavby v Duchcově Den architektury organizovaný společností Archwerk, která stojí také za existencí Duchcovské maríny.

Bohatý doprovodný program, který začíná ve 14.00 na nádvoří duchcovského zámku a končí promítáním filmu „Severní mořská cesta“ od 18.00 v klubu EFKO, zahrnuje kromě architektonické prohlídky města například i mušličkový pochod a kladení mušlí a darů moře na „klidomořskou pláž“ na Duchcovské maríně.

Duchcovská marína je v pořadí již druhou stavbou v rámci dlouhodobé vize existence moře v severních Čechách, kterou prosazuje sdružení Moře klidu. Moře by mělo zaplnit prostor v tamní krajině po vytěžení hnědouhelných dolů (viz ilustrační foto).

Myšlenka má již dokonce nadnárodní rozměr, například v polské Vroclavi se v současné době pořádá sbírka mušlí pro hypotetickou duchcovskou pláž, jako dokládá následující odkaz: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1515376358700068&id=1512607645643606

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství