Duchcovská marína oslavila Den architektů

Aktualizováno 6. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Marína - starostka - IMG_6818

Za účasti redakce portálu Naše voda proběhl v neděli 5. října v Duchcově Den architektury organizovaný společností Archwerk, která stojí za existencí Duchcovské maríny. Fotoreportáž z akce si můžete prohlédnout na facebookové verzi portálu Naše voda.

Bohatý doprovodný program, který začal na nádvoří duchcovského zámku, zahrnoval kromě architektonické prohlídky města například i mušličkový pochod a kladení mušlí a darů moře na „klidomořskou pláž“ na Duchcovské maríně. Akci podpořila i starostka Duchova Jitka Bártová (na ilustračním snímku), která převzala certifikát klidomořské zóny zdejších pozemků. Z původně plánovaného doprovodného programu odpadlo jen vystoupení mažoretek, jejichž řady prořídly díky nemocem. Což tak trochu symbolicky ilustruje potřebu zlepšit životní prostředí v tomto regionu – například existencí moře.

Duchcovská marína je v pořadí již druhou stavbou v rámci dlouhodobé vize existence moře v severních Čechách, kterou prosazuje sdružení Moře klidu. Moře by mělo zaplnit prostor v tamní krajině po vytěžení hnědouhelných dolů.

Naše voda, foto z akce: Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství