V dubnu se bude čistit Orlice

Aktualizováno 10. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

znecisteni-kanistry2

I letos pořádá Klub dětí a mládeže Hradec Králové s finanční podporou Královéhradeckého kraje tradiční akci s názvem Řeky nejsou smetiště. Cílem této každoroční aktivity je úklid odpadů z koryta řeky Orlice v úseku dlouhém 71 kilometrů. Oznámil to Královéhradecký kraj.

Ve dnech 18. a 19. dubna 2015 proběhne už 8. ročník úklidu. V minulých letech se podařilo vysbírat přes 33 tun odpadu, které byly následně odvezeny a odstraněny na skládce odpadů. V roce 2014 se akce zúčastnilo přes 480 dobrovolníků na 197 lodích.

„Akce je přínosná nejen z hlediska zajištění péče o přírodu a krajinu kolem řeky Orlice, ale má i význam výchovný – děti se k úklidu aktivně hlásí. Takové akce je třeba podporovat,“ říká radní Jan Tippner, odpovědný za oblast životního prostředí.

Mládež na lodích bude vysbírávat odpadky z koryta řeky a břehů Orlice například v úseku Doudleby nad Orlicí – Hradec Králové. Tato oblast spadá do území přírodního parku Orlice a částečně do přírodní památky Orlice. Kraj poskytne Klubu dětí a mládeže Hradec Králové dotaci ve výši 140 tisíc korun.

Naše voda, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě