Drožďák se po opravě znovu napouští

27. října 2012 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

ilustrační foto

Vokačovský rybník na Příbramsku, který je znám veřejnosti pod názvem Drozďák, se znovu napouští. Od prosince loňského roku se nádrž opravovala a 19. října byla stavba zkolaudována, píše Příbramský deník.

Dlouhé roky byl rybník v havarijním stavu a dokonce v roce 1999 musela být překopána hráz, aby se při případné velké vodě neprotrhla.

Rybník je ve vlastnictví Svazku obcí pro vodovody a kanalizace, který tvoří celkem 21 obcí včetně Města Příbrami. Svazek obcí získal tento rybník v rámci privatizace vodohospodářského majetku od státu v roce 1996, připomněl Deník.

Vokačovský rybník je druhým nejstarším z příbramských báňských rybníků, nejstarší je Vysokopecký rybník. Jedná se o účelový rybník s průtočnou nádrží, který v minulosti tak i v budoucnosti bude sloužit pro akumulaci a zajištění odběru užitkové vody pro průmysl, v minulosti hlavně pro důlní činnost. Rybník resp. jeho akumulační prostor je zásoben vodou z vlastního přirozeného povodí a to z Mlýnského potoka, které není příliš rozsáhlé a převodem vody ze sousedního povodí, z říčky Litavky – Struhou. V případě potřeby je možné nalepšovat rybník vodou i z průmyslového vodovodu vodou vltavskou.

Zdroj a více: Deník.cz

 
Související rubriky: Rybářství a rybníkářství