Dolní náměstí ve Vsetíně ozdobí nový barevný vodotrysk

15. října 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Dolní_náměstí_Vsetín_majitelé_práv_k_fotu_Město_Vsetín

Zatímco jiná města s blížícími prvními mrazíky zvolna zazimovávají fontány, kašny a další vodní prvky, ve Vsetíně se naopak chystají k úpravě původního jezírka na Dolním náměstí.

V následujících dvou měsících bude nahrazen tryskami, které připraví občanům valašského města vskutku efektní podívanou.  „Nový vodní prvek na Dolním náměstí bude tvořit šest trysek stříkajících vodu různou intenzitou. Toho dosáhneme tím, že do původního prostoru jezírka umístíme nový nerezový zásobník s přepadem se zmíněnými tryskami. Ty budou nasvíceny barevnými LED světly. Vše bude usazeno v jedné rovině s okolní dlažbou,“ popsal novou podobu vodotrysku na Dolním náměstí Stanislav Pavelec, III. místostarosta města s tím, že vše by mělo být hotovo do konce listopadu.

A proč se začalo až teď? „Museli jsme se dohodnout s vítězem architektonické soutěže, která proběhla před mnoha lety, a kterou dosud musíme respektovat a ještě dlouho muset budeme. Součástí jednání byl náš návrh zavézt navazující potůček hlínou, což bylo architekty striktně odmítnuto. Dále pak již hotový projekt jsme nechali předělat, protože se nám nelíbily provozní náklady. Tímto jsme je snížili o třetinu. Nějakou dobu trvala soutěž a také nás zdrželo Valašské záření,“ vysvětlil místostarosta Pavelec a dodal, že byl také  informován občany o kašně, která tam dříve byla, ale v současné době je bohužel nedohledatelná.

Podle sdělení vsetínské tiskové mluvčí Jany Čadové uvolnila vsetínská radnice na úpravu vodního prvku a centrální zpevněné plochy na Dolním náměstí ze svého rozpočtu 900 tisíc korun včetně DPH.

Naše voda – Magdalena Machová, foto: archiv města Vsetína

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla