Dobrovolníci vyčistili Ohři u Hubertusu od popadaných stromů

5. února 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Ohře - IMG_4803

Do odstraňování vývratů z řeky Ohře poblíž tábořiště Hubertus u Karlových Varů se již v lednu pustili zaměstnanci sociálního podniku Srdce a čin, o. p. s. Připomíná to deník Právo s tím, že popadané kmeny by mohly v létě ohrožovat desetitisíce projíždějících vodáků.

„Naším úkolem bylo dostat z řeky popadané stromy, které se vyvrátily erozí nebo silným větrem. Některé kmeny jsme museli rozřezávat přímo ve vodě, abychom je vůbec dostali na břeh. Dřevo totiž bylo hodně nasáklé, a tudíž mělo i větší váhu. Naši chlapi si s tím ale poradili,“ uvedl Petr Beránek, ředitel společnosti Srdce a čin. Pracovní parta zvládla z řeky vytáhnout zhruba dvacet pět kmenů.

Každoročně vyvíjí aktivitu v souvislosti s úklidem přírodních a umělých předmětů v korytech vodních toků i jejich správce, státní podnik Povodí Ohře. Nejčastější zásahy jsou zejména na jaře po odeznění zvýšených průtoků po tání sněhu, které s sebou strhnou do koryta řek i spoustu odpadu. „Kromě vlastního přičinění vítáme i často pravidelnou aktivitu různých skupin lidí, kteří mají bohulibé pohnutky pomoci s úklidem nepořádku,“ řekl Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře.

Zdroj: Právo, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (řeka Ohře)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství