Dobrovolníci z PVK pomohli dětskému domovu v Dolních Počernicích

24. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

dob2

S obnovou tří hřišť na pétanque pomohla desítka dobrovolníků z Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Dětskému domovu v Dolních Počernicích. Informoval o tom dnes mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

„Pomoc lidí z PVK nám přišla vhod, protože hned druhý den jsme pořádali tradiční pétangový turnaj pro přátele a sponzory našeho domova,“ uvedl ředitel Dětského domova v Dolních Počernicích Martin Lněnička. „Hřiště nebudou zahálet ani po turnaji, protože pro naše děti je pétanque jednou z jejich sportovních aktivit,“ dodal. Dobrovolníci si kromě dobrého pocitu z pomoci odnesli i velmi zajímavé informace o životě dětí v dětském domově a jejich začleňování do běžného života. „Viděli jsme jejich místnosti a všude bylo vzorně uklizeno. Moc dětem fandíme, aby se jim dařilo i ve chvíli, kdy brány dětského domova opustí,“ uvedl Mrázek.

Dětský domov v Dolních Počernicích má kapacitu 65 míst, která je nyní zcela zaplněna. Děti žijí v tzv. rodinných skupinách, pět jich je přímo v areálu domova a čtyři v bytech na Černém Mostě. Domov zajišťuje také tréninkové a startovací byty.

Naše voda, foto: PVK

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace