Dobeš odvolal šéfa Ředitelství vodních cest Blažka

26. října 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

DSCN1786 Orlík

Ministr dopravy Pavel Dobeš odvolal 24. října šéfa Ředitelství vodních cest (ŘVC) Jiřího Blažka. Informoval o tom portál Aktuálně.cz s tím, že řízením byl pověřen dosavadní zástupce ředitele Jan Skalický.

„Dosavadní ředitel Blažek nesplnil má očekávání, když od června nepředložil koncepci další činnosti ŘVC, ani představu o rozvoji vodních cest v České republice. Očekával jsem od něj jasnou vizi a živou komunikaci s odbornou veřejností o budoucnosti významného dopravního odvětví,“ uvedl Dobeš. Blažek podle něho nepředložil ani žádný návrh na řešení problému neuznaných infrastrukturních staveb v objemu téměř dvou miliard korun, kterým hrozí, že nebudou Evropskou komisí schváleny k profinancování z evropských peněz. Ministr prý předpokládal, že Blažek přijde s návrhem, který by umožnil řešení tohoto nevyhovujícího stavu.

Situace v Ředitelství vodních cest nevykazovala podle současného vedení ministerstva dopravy známky zdravého vývoje, naopak stagnovala v dále neakceptovatelné pozici. Rovněž odborná veřejnost hodnotila práci a kompetentnost pana Blažka v oblasti rozvoje vodních cest jako neuspokojivou, uvedlo ministerstvo.

Blažka jmenoval do funkce bývalý ministr dopravy Radek Šmerda v polovině června letošního roku. Blažek na ŘVC přešel z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kde zastával pozici náměstka pro provoz a majetek. Předtím působil v Pozemkovém fondu ČR a na ministerstvu zemědělství.

Zdroj: http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=718999

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině

Naši partneři