Dny vody ve Stromovce aneb Voda pro život

Aktualizováno 17. září 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

lednak

Lesy hl. m. Prahy ve spolupráci s pražským magistrátem připravily na 18.–19. září dvoudenní akci DNY VODY ve Stromovce aneb Voda pro život. Oznámil to magistrát.

Na akci se Praha představí Pražanům jako město s rybníky, potoky i řekami, město plné života kolem vody, ale také ohrožené povodněmi.

Živé ryby i model přehrady

Dny vody se měly konat už v červnu, ale právě povodeň zabránila konání akce. Nyní je pro děti i dospělé, rodiny i seniory připravena vodní stezka o životě ve vodě i kolem vody, o rybnících i rybářích. Uvidíte živé ryby, netopýry i dravce, čeká na vás vodní laboratoř i funkční model přehrady, tvořivé dílničky, truhláři i kováři…, zkrátka vše, co je s vodou spojeno. Společně pomůžeme na svět řece přání, která bude vznikat přímo před Šlechtovou restaurací.

O pražských rybnících

Součástí akce je fotografická výstava Proměny pražských rybníků, kde budou představeny zajímavé projekty z oblasti revitalizace vodních ploch v Praze. Tato výstava určitě zaujme srovnávacími historickými snímky jednotlivých území. Stromovka svým umístěním v blízkosti Vltavy, svými rybníčky i svou povodňovou historií i současností k takové akci přímo vybízí.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství